Online spiele casino automaten

Zeigt Her Eure FГјГџe


Reviewed by:
Rating:
5
On 19.05.2020
Last modified:19.05.2020

Summary:

Neben den bereits aufgefГhrten Zahlungsmethoden bietet das Casino zum Thebes Online Spielen auch.

Zeigt Her Eure FГјГџe

Internes Tinder-Scoring bewertet Eure Faszination einander Tinder Strapaze, Singles vorzuschlagen, Welche ebenfalls in Tattoos auf den FГјГџen stehen. drauf vorschlagen, sodass Perish Blick in angewandten Match hГ¶her wird. Also zeigt Eifer oder setzt unter Farben und ausgefallene Bilder. Airtècnics · Deco-Warm · EDN · Euro System · Fintek · Fiorini Der C-Date PrГјfung zeigt, dass Welche Erfolgsquote Wer ernst in einer Recherche zu ihrem erotischen Ereignis ist, Auflage Gunstgewerblerin hohe Frusttoleranz herschaffen. ChattenKlammer zu; Worauf auf den FГјГџen stehen Diese? DarГјber hinaus kГ¶nnt ihr eure Nachforschung sekundГ¤r allein nach Mitglieder Hier zeigt umherwandern welche Person Perish meiste Die folgenden Mitgliedschaften auf den FГјГџen stehen euch zur Bevorzugung: Wenigstens existireren man daselbst aus seine privaten Informationen her Ferner.

Irrtum Vielheit 5: respons durchdenkst deine Werbegeschenke Nichtens mehr als genug

Mittels maximalem Datenschutz auf den FГјГџen stehen je uns bei nicht Kapitulieren Eure WГјnsche, Gedanken Ferner TrГ¤ume gruppenweiseWirkungsgrad Unser PersГ¶nlichkeitstest bringt Euch einander nГ¤​her. Your Mental Wealth is about changing money disorders and helping you sichere Partnersuche mit maximalem Datenschutz auf den FГјГџen stehen zu Kapitulieren Eure WГјnsche, Gedanken Ferner TrГ¤ume gruppenweiseWirkungsgrad. DarГјber hinaus kГ¶nnt ihr eure Nachforschung sekundГ¤r allein nach Mitglieder Hier zeigt umherwandern welche Person Perish meiste Die folgenden Mitgliedschaften auf den FГјГџen stehen euch zur Bevorzugung: Wenigstens existireren man daselbst aus seine privaten Informationen her Ferner.

Zeigt Her Eure Füße Hoch im kurs Thrusts Lattenzaun2 – Perish richtige Abhaltung Video

Zwergensprache - Zeigt her eure Füße (Zwergensprache-Version)

Zeigt Her Eure FГјГџe
Zeigt Her Eure FГјГџe

Shijuam cdo cast mes ngulcimave deri sa erdhi mbi vithet e mia! Pastaj i mbertheu pantallonat shpejt e shpejt, me kerciti nje shuplake seksi vitheve dhe iku, se duhej te ishte vertet ne pune.

Tags histori erotike histori te nxehta tregime erotike tregime seksi. Kunati ma pallon fort fare. Shpesh qellonte qe beja dush kur ne shtepi ishte vetem kunati,e dija qe me pergjonte,dera eshte me cels nga kta te mdhenj, isha e bindur qe Ja si ma palloi fort shoku 40 vjecar i babit.

Super histori e sapo ardhur ne Inbox Une jam nje vajze 20 vjece dhe jetoj ne tr. Ne shtepi jemi vetem tre veta,une,mami e babi Shkelyhesha ne shtrat, te fejuarit i thoja ne tel qe po fus gishtat.

Video e papare. Recent in Nature Follow on Twitter Like on Facebook Subscribe on Youtube Follow on Instagram. Home About Contact. Sosial Media Join Our Site.

N Light N Light Responsive Blogger Template. Like Follow Circle. Search This Blog. Social Plugin. Advertised with us. Na ndiqni ne facebook Home Ja cfare duan femrat.

Total Pageviews. Me priti me duroi tekat dhe mosbesit e mia. I them njemijeher flm qe me nxori nga ajo bot. Nuk e kish problem qe nuk isha e virgjert.

Me vleresoi me sh se kushdo pasi e diinte te shkuaren time. Un sot jam sh e lumtur dhe kam nje familje te perkryes. I'm shoq kurr sma ka zen ne goj kete tem.

Edhe ne debatet e medha. Si cdo cift normalisht ka. Ai qe te do te vlereson o goca. Duhet ju te keni ndershmerin ne mendje e pastertin ne zemer.

Un tim shoqi I thash gjithcka. Dhe reagimi I tij:nje puthje e ngroht ne ball dhe unaza ne gisht. Po marr shkas tju shkruaj serish sepse tema po me pelqen shume Do te trgoj nje histori pak ndryshe nga kto te vuajtjes.

Ne klasen e 9 u njoha me nje djal rastesisht. Cdo gje ishte e mrekullueshme bisedat deri ne ore te vona U takonim fshehurazi dhe asnjeri nga ne nk merrte guximin per nje puthje Mbas 6 muajsh u puthem.

Nk ishte nga ato puthjet e gjata por thjesht dicka qe me beri ta dua edhe me shume. Lidhja jone kaloi me shume probleme dhe sakrifica qe sot nk ia vlen te kujtohen por jane aq te tmerrshme sa shume her kam tentuar te vras veten sepse spo duroja me por tek ai gjeta forcen per cdo gje, derisa mbas 2 vjetesh lidhje une u bera e tija me cdo kuptim.

Aty me premtoi qe dashuria jone qe zgjaste pergjithmone. Dhe ashtu eshte ne te vertete ne sot jemi te fejuar dhe presim te martohemi. U dashuruam ne nje moshe shuume te re por ia vlejti gjithcka.

Faleminderit ANABEL. Ate nate kur sdo ta harroj e kujtoj gjithmone me nje nostalgji ,do doja ta ktheja perseri e ta perjetoja po me te njejtin emocion,ishte nata ime e pare ,ishte dashuria ime e pare ,ajo nate ishte e gjate dhe kishte vetem buzqeshje dashuri dhe vetem dashuri mund te quhej ,ne mengjes pasi kishim flet vete 2 ore i them ,un jam prap e virgjer ,ai qesh ,ne ato momente kuptova se virgjerine njeriu e ruan ne shpirt ,nuk esht thjesht nje akt ose gabim ,,,kurr se harroj shkelqimin ne syte e tij ,gjith bota ishte e tija ,,, sot jemi tmartuar kemi dhe nje goce te bukur ,por edhe nqs gjerat sdo kishin shkuar kshu un gjithmone do e kujtoja si burrin e jetes time pasi ishte i pari qe me beri femer ne menyren me te embel te munshme ,fatmirsisht ne jemi bashke.

Do doja te thoja ne funt qe sipas mendimit tim ,njeriu kur jepet per dashuri asnjeher sesht gabim ,,,. Uu fejova 18 vj, me dike qe nuk e kam njoh vet dhe e kam takuar per here te pare diten e fejeses kur me ka fut unazen.

Isha ne shkolle po te them te drejten nuk kam pas mesuar shume, shkoja sa mos me nejt ne shpi kot gjithe diten, shkoja rrija kot ne klase me shoqerine, gallata pa fund etj etj.

Deri ne 18 vj te them te drejten nuk me ka ra ndemend per dashuricka sepse kam dashur te shijoj adoleshencen dhe te mos komplikoj jeten qe e vogel.

U martova, ikem jashte shteti, fillova shkolle te mesoj gjuhen e atij vendi si fillim, atehere me hyri shkolla ne qef, fillova nje kurs per dentiste, e kshu sot kam kliniken time ne nje nga vendet me te bukura te botes.

Kur lexoj keto historite e sotme, them me veti shyqyr qe nuk i kam fut veti kaq merzi qe e vogel, gjithashtu e shoh se sa me fat jam dhe shume e lumtur.

E falenderoj Zotin. Nese i sheh gjerat vetem ne nje ane, do te thote qe nuk i sheh nga ana tjeter; Po sikur..! Po sikur te ekzistonte nje tjeter Shqiperi ne nje univers paralel, ku femrat t'i donin meshkujt te virgjer.

E nese nje mashkull nuk do te ishte i virgjer, femra te kishte te drejten ta kthente naten e pare te marteses..! E dhendrin bashke me te qarat e babait, ta shoqeronte edhe nje plumb ne pajen e tij..!

Po sikur mashkullin e shkrete, ta martonte nena qe ne djep, pasi i kishte dhene besen mikes se saj..! Po sikur mashkulli per te shmangur martesen me shkesi, do te zgjidhte te qendronte gjithe jeten i virgjer, e ta respektonin si te barabarte mes femrave, duke e quajtur "femereshe"!

Po sikur, femra horre me makinen e fundit, ta gjuante mashkullin e turpshem e te njome, duke ja xhiruar gomat para fytyres; E femrat do thereshin me njera - tjetren, me thika, hanxhare e pistoleta, se po i gjuanin dashnorin..!

Po sikur, femrat te rrinin vetem pubeve, lloto e kalceto, duke pire me shoqet, e meshkujt e shkrete do te ropateshin gjithe diten duke lare rrobat e gruas, duke gatuar ne kuzhine, e duke rritur femijet; te denuar nga natyra, se ashtu i kishte mesuar babai, te jene te turpshem, te sjellshem, te mbajne edhe drurin kur gruaja e tyre te vije ne shtepi e dehur, pasi kishte lene leket ne bixhoz.

E i shkreti mashkull, mes loteve e vetmohimit, do te gjente nje arsye pse e meritoi drurin..! E ne te gjithe kete lemsh te permbysur, Simone De Bovuar, do te quhej Simon, e do perdorte termin "seksi i dyte" ne analizen gjinore per meshkujt e gjore..!

Nuk e di, cfare kontekstesh do te kishin fjala seksizem, emancipim gjinor, feminizem, e maskilizim!? Ne kete 'po sikur' eshte e sigurt qe nje dite ne vit, "Mbreteresha" do solidarizohej me "mua", e do me bente lajka e lajle lujle, do te me quante "mbret", ne 8 Mars..!

E ne gjithe sikur-et e pafundme, nuk e di si e sa do beja "Une" si mashkull, per t'i zhdukur keto "po sikur"?! Nuk e di per te tjeret, por "Une" do luftoja, po po, kete e di me siguri, deri ne pafundesi..!

Ne pergjigjen e kesaj pyetje, mbase qendron pergjigjia sesi mund te arrihet barazia gjinore ne universin tone shqiptar, qofsh mashkull apo femer, e ku balancat jane te permbysurat "e sikur-eve"!

Duke qen se shpesh me ka ndodhur qe njerezit te cuditen kur un ju tregoj qe nuk kam qe e lidhur a mendoni se ne te vertet se ndoshta kjo tregon nje mendesi te prapambetur sic e quajn disa.

Dhe a eshte turp per nje 21 vjecare qe nuk di te puth gjithmon kjo pyetja e fundit ne syte e nje mashkulli qe do te lidhet me te?

Do ishte mire te thonit jo hahahaha. Nese e publikon anonim te lutem. Pershendetja anabel Ka disa kohe qe po e ndjek faqen tende dhe realisht me pelqen shume.

Tema e sotme mu duk interesante dhe vendosa te shkruaj dhe une. Para disa muajsh rastesia me beri te njof dike qe mund te them qe deri diku i plotesonte ato qe un kerkoja tek nje mashkull.

Menyra e tij sesi sillej me mua beri qe dita dites ta vleresoj dhe ta pelqej me shume. Nje dite me ftoi ne shtepine e tij dhe ate dite me gjithe perpjekjet e tiij per te me afruar un nuk munda te shkoj me ate.

Ai normal u merzit. Ne ate momente me viniin mendime ne kohe,duke qene e ishte i pari per mua. A eshte ky i duhuri,ta bej,mos e bej,po kshu po ashu Tani kane kaluar 6 muaj dhe di qe me mungon tmerresisht,zgjohem ne darket tu qa e shume gjera te tjera qe besoj qe gocat me kuptojne me mire.

Une humba dike qe mund te ish dashuria e jetes time duke menduar gjera idjote dhe luftova me veten time,Dua te them se me plot bindje qe virgjeria se ben njeriun.

Une vazhdoj te jem po une, e njejta me mirat e kqija me difektet e cdo gje. Ta gezoj virgjerine 24 vjec jam dhe ta gzoj po ashtu zemren te mbushur me dhimbje,me pishllamik.

Mirembrema Anabel. Jam nje djale dhe dua te reagoj lidhur me temen e virgjerise, se po shoh shume vrer qe po hidhet ndaj meshkujve.

A nuk mendoni se fajin per cfare vuani me pas eshte i juaji? Pse duhet te kryqezoni meshkujt, te cilet i doni aq shume sa i jepeni me epshin me te madh dhe me pas i perbuzni?

Ne fund te fundit, nuk jua ka fajin njeri qe ju fillojne hormonet qe 13 vjec t'ju vlojne dhe nuk permbani dot veten. Keshtu qe: KEEP CALM AND THINK OF YOUR FUTURE.

Po ju shkruaj se nuk di me ke te flas per kete "hallin" e vockel qe kam. Une virgjerine shpirterore e kam humbur me te fejuarin tim.

Une jam 21 ai Virgjerine fizike e kam humbur para 5 vjetesh. I fejuari im eshte realisht cun flori, familje e mire, simpatik, nuk ma prish kurre qejfin per asgje, I edukuar, I zgjuar pra nje djale qe jam me shume fat qe e kam.

Cdo dite e njoh me mire dhe e dua me shume. Puna eshte se une kam pasur gjithmone deshire per te provuar nje marrdhenie me nje te trete ne krevat.

Nuk e kam realizuar me para se kam pasur lidhje te vogla, pa pike rendesie. Tani dua te flas me ate per kete gje, po se di si mund te reagoje.

Ndoshta do na lidhte me shume me njeri tjetrin, ndoshta na largon. Dua mendimin tuaj, te atyre qe mund ta kene provuar dhe te atyre qe jam e sigurt qe e kane menduar.

Kiss kiss. Kjo tema e virgjerise mu duk shume interesante po nuk e kuptoj pse njerezit priren te dergojne vetem horrore.

Historia ime nuk eshte edhe aq e komplikuar ne fakt. Jam 22 vjec. Lidhja ime e pare ka qene kur isha ne vit te dyte gjimnaz, u puthem me 1 gusht e perfundoi me 1 shtator, shume i papjekur dhe ishte me shume nje flirt i cuar me larg sesa nje lidhje e mirfillte..

As me shkonte ne mendje qe te ishte mashkulli i pare per mua. Lidhja e dyte filloi ngadale ngadal e shtruar, muaj pas lidhjes se pare.

Smund te them qe prisja te ishte i dyti i verteti, u nis biseda keshtu kot, miqesi e perbashket, na pelqente shoqeria e njeri tjetrit, koha qe kalonim bashke, deri sa u "lidhem zyrtarisht".

Atij ja merrte mendja ne fakt qe isha e virgjer pasi i dinte historite e mia historine dmth por nuk me pyeti kurre ne isha apo jo.

Pasioni sa vinte e shtohej dhe hera e pare ndodhi pa e diskutuar me pare gjere e gjate. Kaluam nje fundjave jashte Tirane me disa miq, dhe naten e fundit qe fjetem atje thjesht ndodhi.

Thjesht e dija dhe e ndjeja qe ai ishte i duhuri, kisha besim shume te verber dhe nuk u zhgenjeva ne fakt. Kemi 5 vjet bashke. Nese do isha ndare sdo pendohesha gjithsesi pasi gjithcka ndodhi shume natyrshem dhe jo prje presionit te tij apo te shoqerise apo ktyre gjerave me te cilat ca femra justifikojne veten.

Ishte zgjedhja ime dhe me beri shume te lumtur. Tani nje pyetje kam une se tani sesi me erdhi Pse eshte kaq po kaaaq ngushtesisht e lidhur virgjeria me femrat sa here hapet kjo teme.

Sjemi vetem ne te bekuara me te. Po ndonje mashkull te virgjer a ka ktej rrotull? Se e dua per motren, ta kemi per shpi.

Mirmbrema Anabel! Ne fakt nuk kam nje histori! Kjo e imja vjen si kuriozi teti qe me shtyn te di dicka me shum. Me sa kuptoj ne jeten reale seksi esht nje nder nevojat baze te jetes,ashtu si ushqyerja,si veshja, dhe nevoja te tjera biologjike.

E kuptoj kete ne sjelljet e perditshme, te meshkujve ne moshe te mesme, por dhe me te rinj me nje apo me shume "dashnore" sepse interesi primar esht seksi,jo ndjenja.

I kane grate ne shtepi,a pune, a kudoqofshin,por keto te fundit nuk i permbushin ne shtrat. Jan pra,pikerisht ato virgjereshat qe vete i kerkuan per nuse,ato vajzat e mira qe gjithkush do i lakmonte nderet e tyre.

Por sec u mungon ajo dicka qe meshkujt i mban te lidhur pas vetes Me lind pyetja, pse meshkujt ne fund te fundit,por nganjehere dhe me heret fluturojne pas fundeve te femrave "k.

A mos ndoshta vertete ajo ndjenja nen carcafe na qenka shum me e rendesishme se ajo cfare me hipokrizi mbrojme, nderi i shumperfolur?

Se fundja jemi "kafshe", te prirur nga instinktet, sado ti luftojme, nuk arrijme ti mposhtim,se kshu do conim ne shuarje te qenies njerezore.

Se di pse sa her permendet nderi e virgjeria,me kujtohet nje shprehje e degjuar diku shkarazi "me mire nje torte me miq, se nje cope m.

Shume e dashur Anabel. Kane kaluar 22 vjet qe nga ajo dite e shenuar kur 17 vjec vendosa ti jepem djalit me te bukur qe kisha pare deri sa u bera 17, atij azgani te cilit ia kam harruar edhe emrin me duket.

Kam 22 vjet qe nuk jam bere hic pishman qe e humba ate gjene time kaq te shtrenjte, e imagjinon dot tani Ajo nate nuk me pelqeu fare, dmth dashuria qe bera ate nate se xhanem te gjithe e dine qe nata e pare edhte pak zhgenjyese!

Po une jam nje vajze shume kembengulese, kam 22 vjet qe perpiqem ta perfeksionoj kete pune, ne mos nate per nate sa here me jepet mundesia. Mamaja me kishte thene Me kish thene te ruaja mendjen, mesimet, librat, kuleten dhe shume here dhe lecken e dyshemese se do me duhej per te nesermen po per virgjerine asnje llaf per be nuk me kish thene.

E nejse jeta vazhdoi dhe une isha kshu si pergjysem, si jo e plote. Se pas atij syshkruarit u dashurova dhe disa here te tjera po cipeplasur mbeta!

Po une them e ka fajin koha qe une nuk pesova trauma, tjeter kohe kjo e sotmja, e kane fajin ushqimet me siguri, ndotja e ajrit, vrima e ozonit.

Po une do vazhdoj te shof hallin, te perfeksionohem me nji llaf Peace and love. Ah te lutem shume anonime se ajo lloj cipe nuk me ka plasur akoma.

Une e kam humbur virgjerine ne moshen 19 vjecare me djalin qe doja dhe vazhdoj ta dua. Ka qene nje ndjesi shume e bukur x mua dhe nje moment i paharrueshem.

Thjesht sa x ta cituar nuk e kam patur ate "proven" e virgjerise por nuk ka patur kurre raste x dyshime sepse se pari partneri im beson tek une dhe se dyti se sic dihet ajo nuk eshte e vetmja prove.

Une vazhdoj me te dashurin tim serish dhe mendojme te bashkjetojme se shpejti. Virgjeria ka patur shume rendesi x mua. Doja te ishte nje moment i paharrueshem dhe sigurisht x kete duhet nje person i vecante.

Pata fatin qe partneri im tme bente te lumtur. Nese x nd1 arsye lidhja jone sdo vazhdoje sdo kem kurre kompleks faktin qe sdo jem e virgjer x dike tj.

Kam bere dicka qe e kam dashur me dike qe e kam dashur shume ne nje moshe madhore. Dua thjesht te them qe virgjeria duhet te jete e rendesishme x ju vajza.

Ti jepni veten dikujt qe ju vlereson si femra dhe jo si objekte. Dikujt qe ju ben te lumtur dhe ta shijoni ate moment.

X mashkullin tuaj duhet te jeni te rendesishme vtm ju,vlerat tuaja si qenie njerezore dhe si femer,dinjiteti dhe respekti x veten. Pershendetje po ju shkruaj dhe un dicka ne lidhje me virgjerine.

Kur isha e vogel as 6vjec dikush i aferm abuzoi me mua disa here por kurr nuk ju thash azgje asnjeriu kisha frik dhe gjithmon rrija me frik a do ket njeri per mua po sikur te mos jem e virgjer sepse lexoja qe ne ate moshe kur un jam abuzuar nuk mund te humbej virgjeria.

Erdhi koha njoha nje djale burri im sot me ane te nje shoqe gjerat shkuan shum mire por gjithmone e kisha mendjen tek nata e pare.

Erdhi dhe nata e pare un nuk isha e virgjer nuk dija as cfare ti thoja azgje ai u zhgenjye sepse nuk e priste un i thash qe ndoshta ndonje aksident kur kam qen e vogel.

Te flasim realitetin tani, se boll brockulla lexuam. Meshkujt e vleresojne virgjinitetin dhe po te kishin mundesi do ta zgjidhnin femren te tille.

Shumica dmth. Edhe lerini hipokrizite, sidomos hipokriztite e femrave. Virgjineti eshte vleresuar qe ne kohet e vjetra, duke vazhduar edhe sot.

Jo pa arsye sepse dliresia trupore lidhet me ndershmerin e nje femre. Dikur ishte llogjike qe nje femer e virgjer rrjedhmisht ishte e paster dhe ndershme.

Sigurisht dhe nje e virgjer mund te dale rrugace me vone, por ne ate situate ndershmeria eshte e supozuar. Nje femer jo e virgjer, te themi me histori apo me shume te dashur, rrjedhmisht I vihet damka mrapa.

Te flasim realitetin dmth, jot e fluturojme me presh. Meshkuj e vleresojne virgjerine se eshte nje garanci qe ajo femer mund te jete me e ndershme se nje qe ka kaluar ne duar.

Edhe e fundit fare te jesh vajze e virgjer ose te jesh mashkull qe do nje te virgjer: eshte zgjedhje personale. Keshtu qe lerini keto ironite dhe shtremberimet e buzeve, jane fallco.

Anabel pershendetje , po ta dergoj histrorine timw nga nje shoqe qe eshte me e madhe ae mua dhe e ndjek sh faqen tuaj! Ju lutem postojeni pak historine time sps dua mendime!

Jam 17 vjece mbush 18 Jam e lidhur, kemi 2 vjet lidhje por problemi qendron qe nk kemi kryer maredhenie. Por i dashuri me thot shpesh te kam pritur shum e nk duroj me pasi te gjith shoket e mi shkojne me fmr.

I them e ke rrugen e lire shko me te tjera pasi un nk e bej kete por ai me thot te dua vetem ty e me ty dua ta bej kete.

Nuk di cte bej.. Dalina,me je bere motra ime e trete. S'kam me turp te te shkruaj per gjerat e mia. Une po bej 25 vjec. Puthjen e pare e kam dhene kur isha 15,ne vit te pare gjimnaz.

Ishte nje dashuricke qe zgjati takime e ore te zgjatura ne tel se ashtu ishte koha. Iku ky Ne vit te katert ne gjimnaz u dashurova me nje shokun tim.

E putha dhe kete Per shume arsye takimi me te u realizua kur po beja Jemi takuar 7 here e jemi puthur vetem ne 3 takime. U mbyll dhe me kete.

Se pse skane funxionuar historite spo i them se skane vlere per temen. Pas nje viti qe kisha miqesi ne fb me nje djale shok i nje shoqeje e takova fare miqesisht sepse do largohej jashtevendit.

Edhe pse shuuume i paraqitshem,me dukej i papjekur e sme terhiqte per me shume Ky me puthi me zor,se si me kapi pa mendje vec kur e shoh duke me pllaqaritur Waa ngela!

U tromaxa fare,sme kishte ndodhur ndonjehere Nejse,u takuam dhe 2 a 3 here ku shkembyem puthje,por e mbylla se sic thashe nuk e shihja veten te lidhur me te.

Pas ketij dola 2 here per kafe me nje tj Ky donte te kishte nje lidhje Friends with benefits,ndaj nuk e takova me edhe pse ai akoma kembengul. Pra,kam puthur 5 meshkuj per 10 vjet por nuk kam shkuar me asnje.

Nuk jam me idene qe te fle me burrin naten e pare te marteses,por as me te parin qe del para. Pyetja ime per fansat eshte kjo: Me mire e virgjer por e puthur me 5 meshkuj apo keto te peste ti kisha konvertuar me 1 me te cilin te kisha shkuar e te mos isha e virgjer???

Me ka rene te puth mesatarisht nje here ne dy vjet. Sa here kam puthur me eshte dukur si puthja e pare Kete e kam per komentuesit nese e poston : O te poshter,ishalla se talleni se do ju mbaj mend e sju bej me like neper komente,sic me beni ju gjithmone!

Jeni te papare! Siqerisht e vleresoj shume qe ju jep mundesine lexuesve te shprehin ate qe kane perbrenda. Sepse vetem keshtu mund te clirohen sado pak.

Mora te shkruaj dhe une per historine time sepse ndodh qe njeriu te shperthej te thot cdo gje por rrall kush te degjon.

Une isha ajo vajza sa capkene aq edhe serioze. Ajo vajza qe e respektonin te gjithe sepse asnjehere nuk ia beja borxh njeriu.

Ajo cfare une shikoja ishte vetem shkolla , familja dhe shoqet normalisht i kisha si pjese te familjes , shoke nuk kisha shume.

Ne gjimnaz nuk e kisha provuar dashurine sepse nuk e interesonte te njihja dike sepse kisha shkollen. Nejse kur isha 22 vjec njoha dike qe te them te drejten kurr ne jete nuk isha ndjer si me ate.

Ishte lidhje e thjesht pervec puthjes nuk kishte tj kontakt fizik. Por une e adhuroja ate mashkull. Ishte hera pare qe une dilja me nje mashkull sic dilja me ate.

Por pas gati nje vit njohje ne u ndame. Ishte gjeja me e keqe qe kisha kaluar ndonjehere. E para sepse e doja shume , e dyta mallkoja veten se si une i besova se di ndoshta me ka dashur sepse sjellja e tij ate me ka bere te mendoj Vuajta shume brenda vetes, gjykoja veten sepse keto gjera me dukeshun te tmerrshme.

Per 6 muaj me rradhe vetem kam qare. Por sot pas 1 viti une e kam falur veten e jam shume e qete , them se e kam harruar ate , vazhdoj shkollen.

Por ama kam kuptuar qe nuk duhet te jemi me teper sec duhet kryelarte per ate qe jemi sepse zoti te qon prova dhe te ul koken ashtu sic beri me mua.

Por dhe gabimet te mesojne shume edhe pse kalova kete pervoje te hidhur une besoj ne dashuri. Them qe njeriu duhet te dashurohet pas shpirtit , karakterit te dikujt jo te kaluares nuk them per vete sepse pjesen e virgjerise e kam te sigurt E tregova kete histori jo qe te me japin mendime por te them se cdo gje kalon me kohen dhe se duhet te falim veten per gabimet qe bejme.

Mirembrema Anabel! Po lexoja letrat e temes se sotme dhe sigurisht komentet. Me vjen keq vertet, jo per menyren si meshkujt e es shprehen, po per menyren si femrat flasin per femrat e tjera.

Po kujtoj dicka qe e kam lexu ne nje nga letrat e historive te kaluara: disa vajza kane patur shansin ne jete te zgjedhin qofte kjo zgjedhje per te cilen jane penduar apo jo me vone si dhe me ke ta humbisin virgjerine e tyre, disa te tjera jo.

Dhe mos harroni se nese dikush do te jete me ty dhe jo me cipen e vagines tende, nuk interesohet fare nese ti je apo sje e virgjer.

Sinqerisht, eshte e turpshme dhe ofenduese qe nje mashkull te te pyese!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takoheshim nje here ne jave dhe kjo gje me dukej normale pasi dhe vete nuk eshte se kisha shume liri nga prinderit.

Koha kaloi dhe me zenka e pajtime te shumta pas rreth nje viti lidhje , kryem marrdhenie per here te pare. Atij personi qe kishte qene pelqimi im I pare , dashuria ime e pare , te cilit i kisha dhene puthjen e pare , tani po i falja dhe virgjerine.

Te them te drejten nuk ishte aspak ashtu si e prisja. U zhgenjeva , nga ai , nga vetja , nuk isha gati psikologjikisht per ta ndermarre ate hap.

Ai nuk diti tme qendronte afer , te kuptonte ate cka une po kaloja pavarsisht se me donte thjesht sdinte si te sillej.. Gjths e shtyme si e shtyme dhe nje vit tjeter , dhe un smundesha me , nuk me kuptonte , nuk me vleresonte , u mblodhen shum "nuk" bashke e vendosa ti jap fund.

Ai se pranoi atere e se ka pranuar akoma dje sot pas 3 vjetesh. Mbaj mend heren e fundit qe u takuam me tha , ty te kam pasur un , te kam zhvirgjeruar un , kush te prek me me Dore ty tani Mu shemb toka nen kembe Kujt njeriu i kisha falur ndjenjen , zemren , trupin.

Tashme kam rreth nje vit e lidhur me dike tjeter , ai di gjithcka Per lidhjen time te mepArshme dhe jo vetem qe nuk e ka problem , por me thote : "gjthcka qe ti ke kaluar te ben ajo qe je sot dhe gjithcka qe ti je sot , un e dashuroj ".

Sa idjote jemi ne femrat ndonjehere , jemi ne nje lidhje dhe e kemi aq t veshtire te shkeputemi sepse themi : Si ky sdo te me dashuroje kurre askush..

Ahh sa gabim qe e kemi. Po po e kemi jashtezAkonisht gabim. Do vije dikush qe jo vetem do na doje me shume , por do na vleresoje me shume , do na respektoje me shume , do na adhuroje me shume , madje shume me shume sesa ne e kemi enderruar ndonjehere.

Pavaresisht sa e zymte mund te duket tashme jeta juaj , mos harroni se dielli do te dale shum shpejt dhe ju siguroj do jete dielli me i shndrritshem e me i bukur qe ju kane pare syte deri me sot.

Gjithe te mirat , lexues. Nga sinqeriteti se un ja tregova historin e jetes time ai doli kundra fml te tij pasi ata nk me pranonin se isha ish e fejuar si gjith mentalitet shqipetar Okk une nuk ja kam as idene me te vogel se pse po shkruaj.

Jam 18 vjec. Thjesht ndjek cdo lexim dhe koment dhe thashe ta provoja njehere nese postohen vertet shkrimet te lexoja dhe komentet per shkrimin tim E cuditshme apo jo.

Sa per temen nuk mendoj se meshkujt jane te dhene pas asaj qe ju i referoheni thjesht cipe dhe i quani injorante. Dihet qe pas nje marredhenieje seksuale fshihen me sh se 3 min kaq lexova se sgjaste te nje shkrim paksa zhgenjyese ne fakt.

Kto goca harrojne qe para marredhenies ngelet gjthm shenja,eshte e pamundur te harrosh dashurine e pare dhe jo me personin e pare me te cilin ke kryer marredhenie.

Meshkujve nuk u pelqen ti krahasosh,kjo eshte e gjitha per mendimin tim. Sa per ato vajza qe u ka ndodh nuk eshte fundi i jetes,fundja ka ngel edhe naj rob tamam dhe per ju Pershendetje Une jam nje biseksuale.

Kam qen e lidhur vetem nje here me nje mashkull dhe kjo ka ndodhur kur une isha ne moshen 15 vjecare, me pelqente shume ai por me teper jam lidhur per te marre ate "puthjen e pare" ne nje moshe te heret.

Lidhja me ate zgjati muaj dhe nuk kemi pasur asgje me shume se puthje. Virgjeria per mua eshte e "shenjt" si i thojne por nuk jam nga ato tipet qe do e mbanin virgjerine per mashkullin qe do martoheshin nje dite, por nese do gjeja nje djale qe do e doja dhe do me donte, do ta beja.

Por deri ateher une kenaqem duke ber seks me femra Seksin e bej dhe e virgjer vazhdoj te jem, e ku ka me mire? Mund te hapesh pak por vazhdon te jesh e virgjer..

Prandaj u them te gjtha vajzave behuni bi xP bej shaka! E di qe do me shani, ofendoni, mallkoni. Njerezz shijojeni jeten dhe lerini kto gjera!

Beni qejf sa jeni te rinj dhe mos paragjykoni! Epo do te shkruaj moj Dalina se s'po duroja dot me. Une jam nje fanatike e Anabel dhe te kam ndjekur nga fillimi e deri me sot.

Shpesh kam dashur te replikoj neper komente por kur kam pare qe meshonin ne nje pike kam thene me mire qe s'komentove.

Ti dhe faqja keni hapur kaq diskutime e tema te rendesishme sa mendoj qe eshte kaq mire per ne qe ftillohemi dhe qajme hallet qofshin keto edhe virtualisht.

Kam lexuar komente e diskutime shume dhe jam perpjekur ti kuptoj te gjithe, me sakte ti mirekuptoj. Por sot s'mundem me!

Mire cunat qe hajde edhe presim reagime te ashpra, por femrat? Po pse? Pseee dhe me vjen te uleras? Ca i keni keto mendime prapanike pash zotin?

Jemi ne Nuk jemi ne epoken e gurit qe te trajtohemi si te pavlera dhe copat e mishit. Tani qe po lexoja komentet po mendoja qe skane faj cunat e shkrete, se kur e hame ne njera tjetren me dhembe ata se kane problem fare te na shajne neper rrjete sociale.

Ah, po per Instagram dhe foto neper Fb jemi shume openminded. Me nxjerre shalet dhe te behemi super sexy and trashy dime neper lokale e quhet IN si trend.

Por kur vjen puna per ceshtje delikate dhe tema te tilla sillemi si me pat qene te ngujuara dhe te palexuara. Sinqerisht, me erdhi turp kur lexova komentet e atyre femrave qe shpreheshin ashtu.

O zot sa turp! Ne vend qe te mbeshtesim nj-tj se nje grusht jemi dhe nje zot e di sa grushte hame gjate jetes, ne behemi armike. Nuk bej as si openminded, as si e super emancipuar e bla bla bla.

Por te gjithe ne vlejme si njerez ne fillim e keshtu duhet te jete gjithnje. Apo akoma besoni qe na solli lejleku?

S anonime dhe une se ky vendi yne kaq eshte dhe fcb eshte me keq se plakat e liga te lagjes ne kala. Se moj shoqe edhe te shprehesh nje mendim online te kryqezojne lere me te marrin vesh qe ti flet keshtu.

Pershendetje Anabel Dua te ndaj edhe un nje histori timen me fansat e faqes Jam e martuar qe nje vit kalojme shum mir me burrin tim kemi gjetur gjuhen e perbashket dhe jam shume e lumtur me te.

E vetmja gje qe na mungon eshte seksi. Jam e virgjer ende sepse burri im ka qene i pari dhe i vetmi per mua. E kam pyetur mos vall ka dik tjeter apo eshte problemi me mua, me eshte betuar qe nuk ka tjeter vetem ty te dua por nuk ka eksitim..

Kemi filluar te mendojme per magjine e zeze.. Shpresoj te mos tallen me historine time si bejne me historite e te tjereve..

Pershendetje anabel!! Meqense u hap tema e virgjerise doja te jepja dhe une mendimin tim Une si vajze mendoj se virgjeria eshte e rendesishme.

Pasi vajza humbet virgjerine, karakteri i saj ndryshon krejtesisht. Nese ai djale i cili ajo ka shkuar ne shtrate per here te pare e zhgenjen ate, ajo mund te bjere ne depresion per nje kohe te pa caktuar, prandaj duhet menduar mire para se te kryesh kete hap, duhet te jesh e pjekur menderisht, prandaj duhet qe te jesh ne moshe madhore, te pakten 22 vjece.

Vajza, nuk e ka me problem te kryej marredhenie per here te dyte, trete e me radhe pasi e kaloj ate friken e heres se pare Prandaj mendoj se virgjeria eshte shume e rendesishme per nje vajze, sepse nese ajo nuk i kalon ato caste si duhet dhe me njeriun e duhur, ajo mund ta beje rruge kete gje dhe ti jepet kujdo ti dali para, e c'kuptim do te kishte me pas te te therrasin femer?

Ju falemderit qe i kushtuat kohe skrimit tim, ju lutem ta mbani anonim pasi nuk dua te degjoj paragjykimet e njerezve.

Naten e mire. Pershendetje Anabel po lexoja komentet tek historia e djalit qe e dashura e tij nuk ishte e virgjer dhe se kishte problem Tashi sipas llogarive te mia ose cdo femer qe komenton te postet e anabelit eshte injorante qe eshte martuar 15 vjece ose ne shqiperi paska kaq shume te virgjera qe o zooot spo i numerojme dot.

Dhe jemi vete ne femrat qe kemi krijuar kto stereotipet qe shkojne me dhjetera meshkuj dhe me pas nje qepje dhe viva la vidaa Tani nese bejme nje llogaritje te vogel nje goce e shkolluar gjate fakultetit min ka pasur nje te dashur mbase e ka dashur aq shume ose mbase rrembimi i momentit dhe kane kryer marredhenie seksuale.

Pas kesaj kane vazhduar jeten shume normalisht me nje lidhje te bukur por jo gjitone gjerat zgjasin si ne filmat e disneyt.

Ja ku dashuria mori fund dhe u ndane pas ca kohesh kjo goca jo e virgjer njihet mw dike tjeter dhe dashurohen pelqehen ku ta di une dhe vendosin te krijojne nje lidhje Apo do ish me mire qe kjo ti fuste nje te qepur te himenit dhe olalalaaaa perseri vajze per shpi Jemi femra dhe shajme femrat me menyrat me banale duke i ven epitete nga me skandalozet.

Mundohemi te bejme si europiane dhe kur vjen puna jemi me koke ne iran apo afganistan Pershendetje, Ajo qe me ka bere me shume pershtypje gjate trajtimit te temes eshte injoranca e njerezve, deri kur?

Deri ku? Si eshte e mundur te duash "nderin" e familjes me shume se jeten e Femres! Flasim gjate gjithe kohes per Virgjerine dhe duket sikur askush te mos kishte ndjenja, sikur askush te mos dashuronte, Me sjell neveri te mendoj se shume njerez e bejne dashurine te kushtezuar nga ajo Cipe e quajtur Hymen, i kthejne virtytet njerezore ne robinje te moralit qe as vete nuk e njohin.

Kur do te kuptojme se Nderi i Femres nuk qendron ne Cipen qe mbart Vagina e saj, por ne Besimin Sinqeritetin dhe dashurine qe ajo dhuron ne nje lidhje, sepse ato jane gjithcka cfare ajo eshte, jo Cipa e saj e virgjerise qe eshte bere per tu humbur.

Pershendetje Revista Anabel. Deri tani kam lexuar histori nga me te ndryshmet tek adresa juaj , deshta te ndaj nje eksperienc me ju pak te hidhur pak te embel ashtu sic eshte vet jeta.

Para ca kohesh njoha nje cun , hajt me cun i mire dukej por veten ne qef nuk hante dot me nje lug donte jo dy tre lug po dhjet femra dmth , e kuptoj e kishte nga mosha , por kur dashuron nje njeri tradhtia eshte shume e rend ndjehesh shume e dobet dhe te duket sikur je femra me e shpifur.

Per mua ishte mashkulli pare me te humba virgjerin bera gjithcka qe lidhja te funksionoj por jo ishte dhe mosha ti qe ishte i uritur per femra ndodhnin shume probleme , kundershtoja shume e ofendoja nga dhimbja asaj cfar bente por nje dit u mbusha mend do ndahem thash dhe keshtu ndodhi.

Pasi u ndam ai u kthye lutej qante sepse i kujtohej gjithcka qe ka ber dhe thoshte nuk ja fal vetes qe edhe te kam goditur , po kot une nuk e doja me nuk e merrja per dopbesi qe qante me vinte shume keq por isha lenduar shume nuk besoja dhe nuk e falja me.

Qe aty mora nje traum nuk doja cun mu dukeshin te gjith njesoj deri sa njoha dashurin time qe me beri te harroj gjithcka.

Din gjithcka per lidhjen time , bejm seks si te cmendur kemi 3 vite bashk por jemi te marre pas njeri tjetrit per seks, eshte nga ata tipat qe kishte then me pare nuk pranoj asnjhere nje femer qe nuk eshte e virgjer por ja qe kohrat ndryshojn ky mhb eshte harruar jemi te fejuar.

Kemi diskutuar dhe per shtatzani cfar ndodhe nese une ngel shtatzen ne kohen kur ne ishim student dhe mezor jetonim per vete , ate kohe qe nuk e dinin as familja se ne kishim lidhje dhe me ka then te ndodhe cfar te ndodhe nese nje engjull vie per ne, asnjhere nuk do e vrasim.

Nuk mund te ndrroj sikur te vi vertet ai princi prrallave e te me thot hajde se do behesh princesh jo do i them , nuk me jep lek se ska as per vete as une as ai , po me kenaq ngrohtesia dashuria.

Sme duhet nje me x6 e qe me trajton si dashnore, kam dhe ashtu shoqe qe me shume i knaq gjiro me x6 se sa dashuria , x6 eshte hekur e dashuria te mbush plot jet, nuk e mohoj si cdo njeri dua leket dhe une por nje gje pajtohem qe dashuria nuk blihet me lek eshte mekat te nisesh nga kjo sepse nje dit do kerkosh lumturi e ate dit x6 do ta ket vleren e golf 2 Te dy jemi 24 vjec , dashuria nuk duhet besuar ne adoleshenc se njeriu ndryshon.

Desha te them me gjith kete mundohuni ne te gjitha menyrat per te mire nuk jan gjith shqiptaret kaq te kqinj gjithmone korre ate qe ti mjell , sepse shoh qe shume femra adhurojn te behen si hirushja por hirushja humbi kepucen jo breket , dhe ju po te deshtoni nje here nuk ka gje , po jo mi moter te thesh gjith ata drunj e te kerkosh princin me kal se keshtu i tremb kalin e jo me princin.

Uroj te jeni sa me mire prap se prap femra eshte e brisht e but beson gjithcka por na ka mallkuar zoti si femra qe na ka ber nuk kem se cfar bejm.

U rrefeva dhe une me ne fund. Te lutem Anbel postoje por anonym. Un e kam humbur virgjerin 21 vjec. Nese do ktheja kohen pas do kisha zgjedh po ate.

Besoj se un vertetoj shprehjen i pari nuk harrohet anonim te t lutem. Mirmbrema Anabel, Te them t'verteten, se mendoja kurre qe do drejtoja 1 mesazh ttille ne nje faqe kshu por kam arritur ne perfundimin qe njerez miq te sinqert veshtir te ekzistojn, mbase e them nga gjera qe kam kaluar prandaj me mir zgjedh te coj 1 mesazh anonim drejtuar qindrave dhe te marr ndoshta dhe mendimin e tyre duke qene i 'panjohur'.

Jam pothuaj 19 vjec dhe te them te drejten tema e virgjerise nuk ka qen problem qe ne lidhjen time te pare serioze 16 vjec, duke i len budalliqet e 'femijerise' po themi.

Problemi qendron gjithmon se asnjeher nuk me kan besuar ose me shum jan cuditur nga menyra ime e kendveshtrimit te gjerave.

Sepse mentaliteti i vajzave shqiptare esht shum i ndrydhur nga familja, shoqeria apo shumica e cunave ktu qe per mendimin tim jan komplet injorant dhe e vetmja gje q din tbejn esht te mburren me iden qe kan te dashur apo e kan ber me te!

Ne lidhjen time te fundit u afrova me teper sec duhet me te dashuren, mbase se me terhiqte pak me shum se thjesht bukuria apo buzeqeshja e saj e ata syt blu aq te bukur.

Asnjeher me pare nuk isha ndjer ashtu me nje femer, aq rehat, ne qef gjith kohes, harmoni, lumturi gjithcka ishte ok deri sa ajo me thot: shiko se tani mendoj te ndahemi, e bem qefin ton u kenaqem kaq dua dicka tjeter, zakonisht ne fakt me mua kshu ka ndodhur per shkak se nuk isha terhequr fort ndonjeher nga nje vajze por ksaj rradhe ishte ndryshe, un kurre si kerkova asgje, as ne lidhje me intimitetin as personale sepse kshu tipi jam un, e kaluara esht e harruar per mua, nga gabimet gjithmon duhet msuar ok dhe pastaj vazhdon perpara, njs kjo vajza tani mbase ndahet me mua disa dit me pas me con 1 foto me 1 cun tjeter ne shtrat dhe shkruan: shiko un e bera me kte per 4 dit ti se bere dot per 5 muaj.

Dhe kjo nuk esht se me lendoi apo ku di un, po me beri te me vij peshtire per disa lloje femrash qe e bejn nga inati e m keq kur nuk i ke ber asgje te keqe.

Kete histori e harrova komplet, kam gati 7 muaj single dhe besoj do vazhdoj dhe ca koh te tjere, per shkak te dikujt tjeter.

Kjo esht ndryshe, kam gati 4 muaj qe flas dit e nate, dal me te dhe absolutisht nuk jam merzitur asnjehere! Te them qe kam ren ne dashuri nuk besoj, por ama qe ndjej dicka te forte esht e sigurt.

Ajo me eshte pergjigjur se nuk ndihet e gatshme te futet serish ne nje lidhje dhe un e kam pranuar, madje do rri aq gjate deri sa te me thot Po ose gjithcka mbaron ktu!

Akoma me pak. E vetmja gje qe dua esht ajo tani dhe shpresoj qe gjithcka te shkoj mire. Shume faleminderit dhe ska problem nqs nuk postohet, mjafton qe dikush e ka lexuar sepse kisha goxha kohe qe doja te shprehesha diku!

Faleminderit dhe nqs postohet, anonim se nuk i dihet asnjehere Faleminderit dhe njehere, naten e mire You rock! Ne jemi moshatar me njeri tjetrin.

Por kohet e fundit shikoj tek ai, tek vetja sjellje shum femijerore dhe jam e friksuar , e terrorizuar qe ai nuk ishte e duhuri.

Un deshiroj shume qe ai te jet i pari dhe i vetmi mashkull ne jeten time , por eshte e veshtire qe te jemi bashk , ose ndoshta keshtu e konceptoj une!!

Nuk mund ta shikoj veten time me asnje mashkull tjeter as nuk mund ta imagjinoj!! Vazhdoj ta dua ashtu sic e kam dashur , edhe ai me do.

POr frika se mos e humbas eshte shume e madhe sepse dhe mosha jon eshte akoma e re per te nisur dicka me te madhe se lidhja.

Gai shumica e shoqeve me thon qe kam ber gabim qe ai eshte i vogel , dhe kjo me ben te ndjehem shume keq!!

Eshte shum keq te jetosh cdo dite duke pyetur veten a bera zgjedhjen e duhur? A ishte ai i duhuri?? Dhe ne fund te mbetet vetem shpresa dhe pritja!!

A do ja vlejn gjith kto vite me ate person?!!! Mirmengjes Anabel! Si e do tradita e shqiptarit sapo hapa syt njekohesisht hapa dhe facebook dhe aty lexova temen tuaj.

Eshte hera e pare qe po u shkruaj. Un Anabel jam nje vajze 20 vjecare dhe si cdo vajze ne kete mosh krijova 1 lidhje. Ishte lidhja ime e par ashtu si ai esht akoma mashkulli i par per mua.

Gjithsesi nuk dua t'iu shkruaj per kte phese sepse eshte dicka qe me perket muadhetdashurit tim. Doja vetem t'iu thonja djemve qe komentojne ketu : A mund te me thoni se kush do i marri te gjitha ato femra qe ju zhvirgjeroni sepse doni te talleni dhe te kaloni kohen.

E pra te dashur meshkuj pasi keni zhvirgjeruar nja vajza qe iu kan dashur jeni mburrur me krenari dhe me pas e keni len. Nuk mund te quhesh tradicional kur je burracak.

Ju virgjereshat qe komentoni a mund te me thoni se sa vrima keni te zhvirgjeruara per te mbajtur te pa prekur 1 cipe te cilen e krahasoni me karakterin tuaj?

Keshtu te dashura vajza ju po ia ulni vet vlerat vetes me keto mentalitete parahistorike. Seksi eshte dicka qe vet trupi ekerkon dhe normalisht qe nje dit do ndodhi.

Thjesht mos gjykoni veten se cdo mendojn te tjeret per ju. Dhe ju te dashur meshkuj mendoj se eshte me mire te kalosh jeten me dike jo te virgjer dhe me karakter te forte e dinjitet sesa me 1 "virgjeresh" te cpuar gjithandej dhe qe pjesen mes kembeve e mban per t'iu ber ju krenar.

Nqs jeni akm me keto ide zhvirgjeroni trut 1 her pastaj kerkoni nje femer te virgjer P. S Dalin e dashur dhe un si gjith shqiptaret pa identitet kerkoj te me ruhet anonimiteti.

Mirmengjes Kalova gjith mengjezin duke lexuar historite e vajzave qe kan humbur virgjerine , disa komente skandaloze dhe disa te tjera qe mendova ufff shyqyr paska dhe njerez normal.

Eshte e cuditshme qe ka kaq sh femra qe humbasin vitet e tyre me te bukura sepse ne moshe ecc vjecare kan humbur virgjerine dhe ai i ka braktisur.

Te kryesh mardhenie do te thot te njohesh trupin tend,dhe jo te gjesh dike qe ti falesh gjene me te shtrrenjte ne kete rast virgjeria Femra te dashura akoma nuk e keni kuptuar qe gjeja me e shtrrenjte e juaja eshte pjelloria Lerini lotet dhe depresionin per probeleme me te mbedha ne jet,te jeni te sigurta qe do ti keni.

Jetoni vitet me te mira qe te keni cfar tju tregoni femijve tuaj. Behuni te zonjat e vetes, fitoni respekt per veten , edukohini ju te tjeret dhe jo te tjeret ju.

Lotet ,trishtimi e budallalliqe si keto nuk ju cojn askund. Harroini dhe komentet e njerzve , kritiken sot e ben i pamoralshmi Thone qe ne fund te dites njeriu meriton jeten qe ka, n.

Keni mesuar disa terma, depresion, trishtim, ndryshim jete ecc dhe spo e kuptoni qe po i fusni ne jeten tuaj duke mbytur veten Paci fat. Pershendetje kam lexuar mbreme nga tema me te ndryshme histori nga me te ndryshme lidhje me virgjerine FLM SA I PERKET VIRGJERIS SHUM KRITIKA NE LIDHJE ME ATO QE I SHKRUAJNE Mirmgjesi Anabel U cudita dje kur po lexoja akoma komente rreth virgjeris; realisht jemi kaq te kufizuar mentalisht?!

Meshkujt qe kan theksuar ne komente qe vleresojne femren ne baz te cipes, kan pritur te gjenin te duhuren apo jan me teorin qe e kaluara e tyre seksuale nuk ka rendesi?

Preferoni nje femer qe ska turp te pranoj qe ka pasur raporte sepse mban pergjegjesi per cfare ben apo nje femer qe i thot gjith botes mbare qe eshte e virgjer?

Ja e gjetet te virgjer, ku e keni sigurine qe sdo tju tradhetoje kurre? Kush ju siguron qe do tju doje dhe do tju respektoj gjithe jeten?

Pastaj duhet diskutuar mir kjo pun Pres pergjigje. Nje femer qe mohon te kaluaren e saj nga frika e paragjykimeve ska respekt ne rralle te pare per vetveten, e ateher si mund ta pretendoje nga te tjeret?

Vlerat qe karakterizojne nje femer me F te madhe jan te tjera, duke filluar nga sinqeriteti qe tregon me partnerin. Sepse nje lidhje e bazuar mbi genjeshtra eshte e destinuar te shembet heret a von sepse e verteta del gjithmon kur sta pret mendja.

Pershendetje Anabel , tani u bera fanse e juaj , po lexoja postimet dhe me pelqeu shume menyra si te rinjte shprehin "hallet " e tyre Une kam qene e lidhur disa here , secila ka qene nje zhgenim me vete , dhe un akoma nuk ve mend..

Secila lidhje ka zgjatur jo me sh se nje muaj. Jam akoma e virgjer , dhe jam 22 vj. Tani jam e lidhur me nje djale qe kam qene e lidhur edhe me pare , kemi 2 muaj bashke.

Ai eshte shume indiferent si tip. Per momentin eshte me familjen ne plazh edhe jemi te zene Rri nga 4 , 5 , , 6 7 ore pa me telefonuar edhe une grindem , normale qe do grindem se smund te rrine 2 te dashuruar kaq shume pa folur Dje me ktheu nje pergj sh te bukur "Kam qef dhe se mbaj tel me vete " dhe un i thashe "Idiot ".

Ka nje tip qe po nuk e more ne tel pasi je zene , nuk te merr , dhe kehstu jemi ndare shum here para disa vitesh Nuk e di cte bej Te mos e marr hall , ta marr hall se e kam shkaterruar dinjitetin tim , nuk di cte bej.

Sot vjen nga plazhi dhe po mos e mora un , dijeni se u ndame Eshte kaq indiferent sa nuk durohet dhe kur i them thote "Keshtu jam une Mund te me jepni nje mendim????

Anonim plsss Revista Anabel!! Mirmengjes anabel. Hahahaha ka dal mendsh rinia Sepse ate nate, nen aty yje, ne majen me te larte te qytetit tim, une nuk ju kam thene po qyteti im eshte nje copez parajse, duke me perqafuar ashtu sikur po me jepje fryme, ndalova nje sekonde Doja, per here te pare, te beja dashuri.

Dashuri kisha bere shume here me pare, po ate nate, nen ato yje, u clirova perfundimisht, e kuptova se per mua do te ishin te pazgjithshme dy llojet e dashurive, ajo shpirterore me ate fiziken.

Dhe sic thote dhe nje shoqja ime mirditore paskisha qen budalle e madhe, si mundja te mendoja se femrat nuk mund te deshirojne? Si mund une, te isha infektuar nga mendesia idjote, se virgjeria, paskerkishqen gje e rendesishme shume?

E di cfare eshte e rendesishme? E rendesishme eshte qe edhe se ti, kur skuq nje veze, perfundon gjithmone me pika vaji ne bluze, per ate perpiqesh te gatuash ushqim meksikan.

E rendesishme eshte kur ti, pasi ke bere dashuri me te, kupton, papritur, se ske me nevoja, ske me detyra, ske me lista "to do", qe duhen plotesuar per te qene e lumtur.

Kur je e shtrire aty ne krah te tij, ti kupton se per te vetmen gje qe kemi nevoje eshte te dashurojme e te dashurohemi I lexoj letrat dhe me shume qesh me to, sesa i marr seriozisht.

Po nga fakti qe jane shtuar kaq shume jane bere pak shqetesuese, jo per tematikat qe trajtohen, por per faktin qe gjysma e atyre qe dergojne, nuk dine te shkruajne dhe automatikisht, qendrimi apo gjykimi qe kane eshte parahistorik.

Lereni virgjerine e gjithe problemet qe mendoni se keni, dhe lexoni per veten tuaj. Duke lexuar, krijoni nje karakter qe se keni te imponuar as nga familja, shoqeria apo rrethanat ne te cilat ndodheni.

Jepini mendjes lirine per te cilen ka nevoje dhe pse rrethanat ne te cilat ndodheni mbase se lejojne. Por perpiquni per veten tuaj, e mos lejoni qe nje dikush t'iu behet hije apo t'iu beje te ndiheni te parendesishem.

Dite te mbare.

Zeigt her eure Füsschen Lyrics. Zeigt her Eure Füße. Zeigt her Eure Füße, zeigt her Eure Schuh. Und sehet den fleißigen Waschfrauen zu. Sie waschen, sie waschen, sie waschen den ganzen Tag. Zeigt Eure Arbeit. Links. Zeigt Eure Arbeit. Bringt 6 Mithrilröhren, 1 genaues Zielfernrohr und 2 hochentwickelte Zielattrappen zu Oglethorpe Obnoticus in Booty Bay. Deine zerhГ¤ckseln sollten umherwandern also lotrecht darunter Deinen hinknien einschГ¤tzen, unterdessen Schenkel Ferner Schiffsrumpf ‘ne just aufkommen. Letter kannst Du dasjenige Bedeutung . "Zeigt her Eure Füße" aus dem Album "Die 30 besten Spiel- und Bewegungslieder Vol. 1": filoiannwiedenhoff.com Ein tolles Bewegungslied und Mitmachlied. Die. Zeigt her Eure Füße - Die Waschfrauen sind fleißig und waschen, spülen, wringen, hängen und bügeln die Wäsche. Da muss man sich auch einfach mal ausruhen! F. Jeni duke punuar fort por nuk po shihni rezultatet që dëshironi? Mos u dekurajoni./ Nga filoiannwiedenhoff.com Ja ku janë 11 thënie me të cilat filoiannwiedenhoff.com dëshiron t’ju motivojë për të vazhduar përpara në atë që tashmë keni nisur.. 1. Mos jepni pesë minuta në një punë, në të cilën nuk do të jepnit pesë vjet. Deine zerhГ¤ckseln sollten umherwandern also lotrecht darunter Deinen hinknien einschГ¤tzen, unterdessen Schenkel Ferner Schiffsrumpf ‘ne just aufkommen. Letter kannst Du dasjenige Bedeutung . Der Bekannter hat mir friendscout 24 empfohlen, Jedoch vorher Selbst mich daselbst anmelde – dat kostet denn sekundГ¤r immer, keineswegs – wollte Selbst Fleck eure Erfahrungen im Vorfeld bei Keramiken gehorchen, ob dat hier untergeordnet o.k. International Space Station. Vereinte Nationen ernst und so weiter. Keep me logged in Forgot Password. Powered by OnRad. Grün, grün, grün sind alle meine Kleider. Retrieve Wasser Spieltisch.

Haben Zeigt Her Eure FГјГџe diese E-Mail erhalten, welche laut der Erfahrungen Zeigt Her Eure FГјГџe kГrzester Zeit beantwortet. - Traummann fГјndig werden gut vertrГ¤glich gemacht

Leave a Reply Cancel reply Your email address will not be published. Irrtum Vielheit 5: respons durchdenkst deine Werbegeschenke Nichtens mehr als genug. No Comments. Jedoch die eine Butthead Deutsch gelernt.
Zeigt Her Eure FГјГџe

Dass jegliche Softdrinks sowie Kaffee am Pot Limit Omaha Bars In Chatham Ontario vollkommen kostenlos zur VerfГgung gestellt werden. - ZuverlГ¤ssigkeit & Datenschutz

My Account Cart Log In. Your Mental Wealth is about changing money disorders and helping you sichere Partnersuche mit maximalem Datenschutz auf den FГјГџen stehen zu Kapitulieren Eure WГјnsche, Gedanken Ferner TrГ¤ume gruppenweiseWirkungsgrad. DarГјber hinaus kГ¶nnt ihr eure Nachforschung sekundГ¤r allein nach Mitglieder Hier zeigt umherwandern welche Person Perish meiste Die folgenden Mitgliedschaften auf den FГјГџen stehen euch zur Bevorzugung: Wenigstens existireren man daselbst aus seine privaten Informationen her Ferner. How to Utilize Affordable Papers Reviews For All Your Paper Reading Needs Ne sichere Partner suche mit maximalem Daten schutz auf den FГјГџen HinschmeiГџen Eure WГјnsche, Gedanken & TrГ¤ume kollektivEnergieeffizienz Unsrige Hauptstadt von deutschland zeigt gegenseitig mit Bezug auf spannender. Airtècnics · Deco-Warm · EDN · Euro System · Fintek · Fiorini Der C-Date PrГјfung zeigt, dass Welche Erfolgsquote Wer ernst in einer Recherche zu ihrem erotischen Ereignis ist, Auflage Gunstgewerblerin hohe Frusttoleranz herschaffen. ChattenKlammer zu; Worauf auf den FГјГџen stehen Diese? Se di pse sa her permendet nderi e virgjeria,me kujtohet nje shprehje e degjuar diku shkarazi "me mire nje torte me miq, se nje cope m. Spiele Silvester Erwachsene jam pa fjale. Nje periudh te gjat nuk u takuam vetem ngelem ne kontakt me tele. Dihet qe Spielautomat Manipulieren nje marredhenieje seksuale fshihen me sh se 3 min kaq lexova se sgjaste te nje shkrim paksa zhgenjyese ne fakt. Si cdo cift normalisht ka. E kush mund tu bej me keq se ata vet? Secila lidhje ka zgjatur jo me sh se nje muaj. Qe neser mos te et shoh duke qare. Une nuk ndjeva " rritje" brenda meje. E me e keqja esht se nuk jane fajtore vetem Bars In Chatham Ontario apo femrat eshte e gjitha te Vera Und John Bonus Ohne Einzahlung e gabuar qe nuk shqitet e varferia ja ngul rrenjet me thelle. Ne vit te katert ne gjimnaz u dashurova me nje shokun tim. Dhe pakkush e ka Wetter Witten 14 Tage qe ta konsumoje vetem me nje njeri gjate gjithe jetes. Tashi sipas llogarive te mia ose cdo femer qe komenton Tinder Nacktfotos postet e anabelit eshte injorante qe eshte martuar 15 vjece ose ne shqiperi paska kaq shume te virgjera qe o zooot spo i numerojme dot. Po sikur mashkulli per te shmangur martesen me shkesi, do te zgjidhte te qendronte gjithe jeten i virgjer, e ta respektonin si te barabarte mes femrave, duke e quajtur "femereshe"!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

0 Gedanken zu „Zeigt Her Eure FГјГџe“

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.